Seudónimo Seudónimo
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

A box of dozen fruit tarts cost $15. What is the cost of one fruit tart?

Respuesta :

conn2255
conn2255 conn2255
  • 15-02-2017
$1.25 because you take a dozen and divide by 15
Answer Link
brielibri123
brielibri123 brielibri123
  • 15-02-2017
$1.25 simply divide 15 by 12 and you will get the answer
Answer Link

Otras preguntas

An ordinary (falr) dle is a cube with the numbers 1 through 6 on the sides (represented by painted spots). Imagine that such a dle is rolled twice in successio
a major demographic change in the 1920s was
helppppppppppppppppp​
The product of two consecutive positive even integers is 24. Find the integers.
4. A piece of paper is cut into two equal sections. Each new piece is cut into two additional pieces of equal size. This pattern continues until it is no longer
HELPPPP ASAP iwill give brain
Which of these statements describes experiences or feelings related to anxiety? A. Excessive fear of objects or situations B. Fear of embarrassment C. Constant
Elizabeth bought some orange juice from a store. The orange juice cost $3.58 for 11 fluid ounces. She wants to buy more fruit juice, but at the same price per o
Summary of enlightenment
Can someone help me with this real quick!