reeha2016 reeha2016
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

At the time she had $237 ,the cost of a lesson rose to &19.how many lesson can she pay for with remaining &237

Respuesta :

KDRC
KDRC KDRC
  • 15-02-2017
12.5, just divide 237 by 19
Answer Link

Otras preguntas

You borrow $20,000 to buy a boat. the loan is to be paid off in monthly installments over one year at 18 percent interest annually. the first payment is due six
Using the slope and the y-intercept, graph the line represented by the following equation. Then select the correct graph. 3y = 2x - 6
What’s a primary source picture ?
Sally has a discount card that reduces the price of a grocery bill by 5%. If c represents the cost of a groceries what Expression that represents sallys bell?l
3 QUESTIONS!!! IF CORRECT WILL GIVE EXTRA 10 POINTS!!!! Guide to New Historicism and Cultural Studies This critical analysis theory examines a work of art i
What is 57829.83 divided 5 times 3 divided by 90?
How many particles are in 12.47 grams of NaCl?
What were Taft's main political problems? A) He had trouble balancing the Progressive and Conservative wings of his party. B) He was obese and people
Do not understand!!!!!
gove one example of how advances in science and technology have allowed the human population to increase rapidly