Seudónimo Seudónimo
  • 17-02-2017
  • Mathematics
contestada

Could someone please help me with this

Could someone please help me with this class=

Respuesta :

fullmetall
fullmetall fullmetall
  • 17-02-2017
well if 1/16 costs $2 then you do 16*2 to find the cost of 16/16 aka 1 pound. 16*2=32 so the answer is x = 32.
Answer Link
Theschoolofroxie
Theschoolofroxie Theschoolofroxie
  • 17-02-2017
ok i think i got it so he paid $8 dollars for other ingredients so he pain $2 dollars for 1/6th. I think that's how it is if im wrong im sorry
Answer Link

Otras preguntas

In la semana santa, children leave out shoes for their parents to put in gifts they will find in the morning.
20pts each please help!!solve for xx - 1 2 (8 - x) = x + 3(4 - x) - x
They plays game (negative)​
What is the lowest-altitude commercial airport in the world?.
3. A congressperson who votes for a law that provides subsidies to the farmers in his or her district is participating in ________.
What is the equation of the circle?
5x + 2y = 8 -4x + 10y = 40
What types of issues can be raised on appeal?
What direction would the north pole of a bar magnet point if you were to hang the bar magnet from a thin string?.
In 1969, which countries created the Andean Pact that was modeled on the EU, but was not as successful in achieving regional groups objectives?