cauanemiranda12
cauanemiranda12 cauanemiranda12
  • 12-03-2017
  • Mathematics
contestada

Dividir 3 litros de leite entre 4 crianças.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2017
3/4=3/4
Cada criança recebe 3/4 litros de leite.
Answer Link

Otras preguntas

is 4/6 greater than 9/12
Find grammatical error. 1. Big brands like Sony, Samsung and 2. Nokia have been launched many phones having latest 3. features like facebook application, ork
Given the functions k(x) = 5x − 8 and p(x) = x − 4, solve k[p(x)] and select the correct answer below. a. k[p(x)] = 5x − 12 b. k[p(x)] = 5x − 28 c. k[p(x)] = 5x
Read this passage. Then answer the questions below. PASSAGE Yoshi is hungry. Yoshi wants to eat. Yoshi walks to the store. Yoshi walks to the grocery store. Yo
Dynamic characters __________. a. change with circumstances or events b. remain the same from beginning to end c. use words and phrases to create imagery d.
how do you write 5.8 as a mixed number
If the factors of a polynomial are x + 4 and x + 8, what values of x make that polynomial 0? a. 1 and 4 b. 4 and 8 c. -4 and -8 d. Cannot be determined
Which sentence uses correct punctuation? a. My father advised me that, "Life is not always fair." b. My father advised me that "Life is not always fair." c.
Which of the following titles was not held by Alexander the Great? A. pharaoh of Egypt B. overlord of Asia Minor C. king of India D. leader of the Greeks
Television sets cost $359 each. The total cost in dollars of five television sets will be measured in the . a. thousands b. tens c. ones d. hundreds