naAlybeateanain naAlybeateanain
  • 13-03-2017
  • Mathematics
contestada

Marcus bought apples that cost $0.45 per pound he paid $1.35 for the apples how many pounds of apples did he buy

Respuesta :

animereagan13 animereagan13
  • 14-03-2017
He bought 3 pounds of apples. Divide 1.35 by 0.45 

Answer Link

Otras preguntas

Mr. Jones, the science teacher, tells his students that energy cannot be created; it must be captured from the environment. He is talking about the what. A: f
WHAT IS 14 to 35 simplest form
4x-14=x+1 what does x equal
What does head-butting in bighorn sheep illustrate? A. competition among members of the same species B. competition among members of different species
Find what x is x+ 5/6= 3 x=?
which stage of meiosis have least DNA
if a cell has a high surface area it will be able to do what more easily?
Choose all that apply. Three of the common characteristics of hunter-gatherer communities were _____. they stayed in one place for long periods of time their co
A species is a group of organisms capable of mating and producing offspring, and ___________ is the process of forming a new species.
what is the final step before a national bill can become a law?