elomacollison9 elomacollison9
  • 13-03-2017
  • Mathematics
contestada

a baker Bought 7500 grams of flour for $19.20 how much did each kilogram of flour cost

Respuesta :

Sofiadecredico
Sofiadecredico Sofiadecredico
  • 13-03-2017
you can just divide how much it cost by the number of grams

19.2/7500=0.00256
Answer Link

Otras preguntas

Line segment AB has endpoints A(2, 5) and B(6, 2). Find the coordinates of the point that divides the line segment directed from A to B in the ratio of 1:2. A)
Which of the following inequalities matches the graph? A) x < 2 B) y > 2 C) y < 2 D) x > 2
What does a catalyst do to the activation energy of a chemical reaction? has no effect on the activation energy reduces the activation energy lowers the activat
which one of the following can be the best classified as fundamental quantity A.forceb.time c.velocity D.acceleration
Use your experimentally determined value of ksp and show,by calculations, that ag2cro4 should precipitate when 5ml of 0.004m agno3 are added to 5ml of 0.0024 m
Item 12 POSSIBLE POINTS: 5 Given the equation y=25(1.025)x y = 25 ( 1.025 ) x , at what percentage rate is the exponential function decreasing or increasing? De
Someone please help me with these 2 problems :(
which fraction is eqvalant to 5\10
Pluto is looking into joining a gym. He has a budget of $68 per month. The gym he wants to join has fees based on the number of visits. The inequality to find o
Into which two countries did Islam spread through trade rather than through conquest