Leslytoocan Leslytoocan
  • 14-03-2017
  • Mathematics
contestada

Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250 what is the cost per bag A($.25 B($.50 C($.75 D($1.00

Respuesta :

rarrininger
rarrininger rarrininger
  • 14-03-2017
$250/500 =$0.50

B($.50
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to #2?
Please help. Will mark brainliest!!!! A bus traveled 744 miles between two cities. The bus travels at a speed of 48 mph. Write a multiplication equation and the
name two living thing and nonliving thing that interact in an ecosystem
"One particular feature of many communist regimes [was] their systematic use of ______ as a weapon." A. famine B. gas C. poison D. disease
Which is better disney plus or hulu​
pls help me i’ll give u brainlest if correct
What happens when women are provided equal opportunity to education and safety?
if f (12) =4(12)-20 which function represents f(x)?
If angle 1 & 2 are complementary angles, they add up to 90 degrees. A. True B. False
1. Maryam has a coupon for 33% off her entire meal of $232.88. What is the discount? Help!