Find the unit price per soap if a 12 pack of soap cost $8.84. (Rounding to the nearest cent)

A.) $0.74
B.) $.1.36
C.) $20.84
D.) $106.08

Respuesta :

ce1422
divide 12 by $8.84 and you'll get 1.357.. so it's B. $1.36 per soap