gamz gamz
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for the 15 pounds bag of potatoes the cost 45

Respuesta :

sophiasinaniancarnei
sophiasinaniancarnei sophiasinaniancarnei
  • 21-08-2020

Answer:

3 per lb

Hope this helped! (p≧w≦q)

Answer Link

Otras preguntas

Breakdown these sentences into subject and predicate: a. His foot soldiers came late b. The red car belongs to our new rector​
kkkkkkk hlp m T^T : DD PLS ​
A train traveling at a speed of 160 km / hr will take 18 hours to cover between two cities . How long will it take a car travelling at 120 km/hr to cover the sa
Words can be used both figuratively and literally. True False
Stan earns $12 per hour by working as an intern at a law firm. How much money does he earn in a week in which he works 28 hours? A. $400 B.$380 C.$350 D.$336 E.
A sales person makes $200 each week plus an additional $24 per sale. This sales person wants their weekly paycheck to be at least $500. 7. Which inequality coul
A company is considering dropping a product line. What costs would be relevant to the decision? What costs would be irrelevant? Why? (MO 2)'
You would like to have $8000 in an account after four years time if the account earns 4% compound interest yearly how much would you have to deposit today
This is the question I need help with.
Let R(x)=3x3+2x2+x and S(x)=4x2+1. Find R(x)−S(x).