Cheychelel Cheychelel
  • 15-05-2017
  • Business
contestada

Suppose each good costs $5 per unit and Megan holds $40. What is the real value of the money she holds?

Respuesta :

akbaba1424
akbaba1424 akbaba1424
  • 15-05-2017
I would guess $8, since 40/5=8. But I'm not 100% sure.
Answer Link

Otras preguntas

Write 0.2 repeating as a fraction in simplest form (The 0.2 is repeating, so the 2 has the repeating bar above it, just need someone to solve this, it would hel
Factor the trinomial below. x² - 2x - 48 O A. (x - 12)(x + 4) B. (x + 6)(x-8) O C. (x+12)(x - 4) O D. (x-6)(x+8)
Question 7 of 20 Which strategy best represents one way a writer can keep readers engaged? A. Move the narrative along as fast as possible B. Include as many de
you good bronbtihrwithirntibibrinibn bjnj
Identify what type of reaction is taking place: CH3CH3 + Br2 -> CH3Br + HBr A. Addition B. Fermentation C. Substitution D. Elimination
at the movie theatre admission is $6.30 an adult admission is $9.60. on thursday twice as many adult tickets as child tickets were sold for a total sale of $535
What animal makes pepperoni?
Which of the following scenarios best illustrates the prewriting strategy of brainstorming?
If people refused to use banks to create checkable deposits, the banking system would:__________ a) be able to expand the money supply by more than the money
Based on your own investigation, what challenges do you think scientists face when classifying new organisms?