roseystylinson
roseystylinson roseystylinson
  • 12-04-2015
  • Mathematics
contestada

Jerry bought 4 DVDs for $25.20. What was the unit rate?

Respuesta :

thompzac
thompzac thompzac
  • 12-04-2015
To find the unit rate of this problem just take 25.2/4 which equals $6.3 per unit Enjoy!=)
Answer Link

Otras preguntas

round 43,276 to the nearest 100
how do wavelengths relate to energy?
What is the controlling idea of the passage ?
Ten divided by the quantity of y increased by 5.
hello shawty's, shawto's and shawt'eths
Hola ^^ I'll give brainliest to the best answer and give you 5 stars :V I'd like a few bullet points about George Custer. Anything about his life, family, caree
The chess club decided to raise money with a car wash. They spent $27 on supplies and charged $5 for each car they washed. Which graph models the chess club's p
find the equation of the graph plz urgent helppp
please help plsssssssssssssss
Volume of a cone with a height of 9cm and a diameter of 20cm use 3.14 for pi