16ejohnston
16ejohnston 16ejohnston
  • 11-06-2017
  • Mathematics
contestada

A yogurt costs 75p. How many yogurts can be bought for three pounds?

Respuesta :

taylormw7771 taylormw7771
  • 11-06-2017
4 yogurts can be bought.. .75×4=3
Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation.1/2x + 1/2x = x+1​
according to the talk test moderate activity would result in? a) during the activity you can still hold a conversation but need to take more breaths b) no answe
find the perimeter of the polygon
do you believe the decision to start a newbusiness is a good one or would you advise that person to continue looking for employment? What are your reasons forca
Which will reduce competition within a species' population? fewer individuals higher birthrate fewer resources higher population density
Why do historians now think that the Egyptian pyramid were not built mostly by slaves
at 4 a.m. the outside temperature was -28 Fahrenheit by 4 p.m. it was Rose 38 degrees what was the temperature at 4 p.m.​
What is the area of a semi circle w pi being 3.142 and a diameter of 19cm
Complete an algebraic expression for the verbal expression. two thirds the square of a number
In Beowulf , what does the character Wigla do during Beowulf's battle with the dragon ?