nene6 nene6
  • 11-05-2015
  • Mathematics
contestada

what is the cost of 2.15 pounds of cheese priced at $7.99 a pound

Respuesta :

iGreen
iGreen iGreen
  • 11-05-2015
Multiply the pounds of cheese by the price per pound.

[tex]\sf2.15\times7.99=17.1785[/tex]

So the cost is approximately $17.18
Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-05-2015
(2.15 lbs)*($7.99 / lb) = $17.18
Answer Link

Otras preguntas

Some cells produce and secrete high levels of digestive proteins. Which organelles would you expect to be abundant in those cells and why?
What kind of usage is the following sentence? I haven’t saw him. ungrammatical usage nonstandard usage grammatical usage standard usage
Under the article how many states had to approve a new law
What is the relationship between the values of the 4s in the number 4,438
A supreme court justice has announced her retirement. Who has the power to nominate a replacement?
Christian wrote his version of a myth about Daphne and Apollo for his English assignment. Read this excerpt from paragraph 2 of Christian’s draft of his introd
A convenience sample will usually result in:A.under-coverage. B.response bias. C.nonresponse bias. D.interviewer-induced bias.
Mi hermano y yo llegamos a la casa de __ padres. nuestra nuestros su tu Mónica necesita __ mochila. mis nuestro su sus Ramón busca __ cuadernos. mis n
What point is the image of (3,4) if it is reflected over the y axis?A. (-3,-4)B. (3,-4)C. (-3,4)D. (3,4)
In 1922, under the leadership of lenin, russia was divided into how many republics and became known as the soviet union?