mperez0890 mperez0890
  • 13-01-2024
  • Mathematics
contestada

9 markers cost 11.50$ how much is per
one

Respuesta :

2022kay 2022kay
  • 13-01-2024

Answer:

$1.278

Step-by-step explanation:

11.50 divided by 9=1.27778...

To the nearest two decimal places the answer is $1.28

Answer Link

Otras preguntas

Which contains more molecules: 1.00 mol, H2O2, 1.00 mol C2H2, or 1.00 mol CO?
Why is it important to classify the millions of species on Earth? to have common names that everyone can remember to more easily sequence their genetic material
The museum alternates between adding 3 new pieces one month and retiring one piece the following month. If the museum starts with 75 pieces and the pattern cont
What similarity can be drawn between state and national governments
How have nonhuman factors contributed to climate change
how could your life change if global warming continues as scientists think it will
Which is an example of a lipid?
What do you do when the x is a negative but the answer for x is a positive?
What is the 16th term in the sequence? 2, 6, 18, 54, 162, . . .
What were the three requirements of the Homestead Act if someone wanted to take advantage of its offer?