apmcgee2005oup1x8
apmcgee2005oup1x8
14-08-2017
Mathematics
contestada
7.40 for 5 pounds PLZ HELP
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
14-08-2017
To find the unit rate, find the price per pound.
$7.40/5 pounds= $1.48 per pound
Final answer: $1.48 per pound
If you want to find the cost of multiple pounds, multiply $1.48 by the number of pounds.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
¿como crees que podrias independizarte?
Find the distance between the two points on the coordinate plane.
did Mountains and seas brought the Greek city-states together
Is 2/1/2 greater then 2/3/5
I just need help pleaseee
Who can help with this
(I’ll mark you brainiest if you get the answers for me). A cylinder and its dimensions are shown in the diagram. Which equation can be used to find V, the volu
Consider the given right triangle. If and a = 25 m, then b = m.
Read this excerpt from From Farm House to the White House "George can make his home with me, now that his school-days are over," said Lawrence to his mother, an
Jason wakes up for school at 5:30 in the morning. If school starts at 7:00 am, how long in minutes does he have from the time when he wakes up until school star