justina1414 justina1414
  • 15-08-2017
  • Mathematics
contestada

can someone answer this question4.99 for 6 cans

Respuesta :

Gmark
Gmark Gmark
  • 15-08-2017
$4.99/6=.83 a can.  I divided $4.99 by 6 and got .83.  or

$4.99 x 6 =  $29.94 for 6 cans.
Answer Link

Otras preguntas

David wants to improve the food shortage situation in his country. Which of these fields of biology should he study?
solve by substitution 2.5x-3y=-3 3.25x-y=-14
How did the electoral college help to overcome the delegates' concerns about uninformed voters?
The author of uncle toms cabin bass the story on
the person who answer this is the best . How did Alexander unify his empire?
A rescue pilot drops a survival kit while her plane is flying at an altitude of 1.5 km with a forward velocity of 100.0 m/s. If air friction is disregarded, how
What advantage did Mamluk horses have over Mongol horses?
Read this outline for an informative essay about the role of the Food and Drug Administration. I. The Food and Drug Administration (FDA) educates the public ab
During her speech on malpractice insurance, the head of the local branch of the american medical association consistently avoided making eye contact with her au
A school club sold 220 T-shirts for a fundraiser. Adult-size shirts cost $20 each and child-size shirts cost $15 each. The total collected for all the T-shirts