ben80518
ben80518
15-08-2017
Mathematics
contestada
A 10lb bag of cherries for $33.49___ per lb
Respuesta :
zrh2sfo
zrh2sfo
15-08-2017
Answer: 33.49/10=3.48 lb
Answer Link
Bryancohen
Bryancohen
15-08-2017
Divide the money by the pounds of the bag of cherries. 33.49/10=$3.35 per pound. Hope this helps! ;)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
7th grade math help me pleasee
I'm just doing this for fun! lol (✿◠‿◠)
The Quadratic Formula indicates whether the graph intersects the ____ and where the ____ if present.
5,2,-1,-4,-7 arithmetic
What is equivalent to 6/9
What is the sum of angles A + B + C?
Maverick and Starr finally get DeVante to tell them the truth about the trouble he caused with King. What did DeVante really do? The hate you give
Which infectious agents are the most similar? Why?
what is the primary reason Rahema succeeded?
What is the answer for -4x+4+x=2(x+12)