contestada

You have two pencils, a good one and a cheap one. The good one cost $1.00 more than the cheap one. You spent $1.10 for both. How much did the cheap one cost

Respuesta :

Answer:

10 cents

Explanation:

add 1 dollar to 10 cents u get 1.10