victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

An atom of which element has the most protons in its nucleus potassium or krypton
Why do Mrs. Sparks not agree with the idea of teaching evolution in schools?
Virginia Beach experiences cooler summers and warmer winter than Springfield because virgins beach
A patient who has deep human bite wounds on the left hand is being treated in the urgent care center. which action will the nurse plan to take? a. prepare to ad
20 pts!!!! What is the answer?: a/-6+8=12
Please help! Algebra 1 math Guaranteed brainliest!
"Some say that the spirit of chivalry is past, that the spirit of romance is dead. The age of chivalry is never past, so long as there is a wrong left unredress
Which decision maker tends to be instinctive rather than practical when solving problems?
Michelle rents a movie for a flat fee of $1.50 plus an additional $1.25 for each night she keeps the movie. Choose the cost function that represents this scenar
Andy's Rental Car charged an initial fee if $20 plus an additional $30 per day to rent a car. Buddy's Rental Car charges an initial fee of $36 plus an additiona