nicholasmingl2007 nicholasmingl2007
  • 13-05-2024
  • Mathematics
contestada

Thomas bought a pair of racer roller shoes for $31 how much more did they percent sales tax cost him?

Respuesta :

Otras preguntas

let g(x)=-x^2+5x+4. Find g(p)
what is a journalism?
What is the unit rate for 1 Apple for $0.19
Sort the questions based on whether they are testable
Excerpt from the adventures of huckleberry finn mark twain 1 you don't know about me without you have read a book by the name of the adventures of tom sawyer; b
URGENT PLEASE HELP! PAYING ALL MY POINTS!Izzy can run 2 and 1/4 miles in 15 minutes. Julia can do 3 and 3/4 miles in 20 minutes. ( 1/4 hour = 15m and 1/3 hour =
Explain how the sun formed include the process of nuclear fusion
a student makes several observations about a piece of iron. which observation describes a chemical property of the iron?A. it's mass is 52 grams.B. it's density
How do u turn 13 and 8th in a decimal
Maria purchases a premium brand of coffee at the grocery store for $8. Which would be considered a substitute good? a coffee pot a bottle of coffee creamer a