RuthieG RuthieG
  • 11-09-2017
  • Mathematics
contestada

Hank bought 2.4 pounds of apples each pound cost 1.95 how much did hank spend on the apples

Respuesta :

AidanMcDaniel08
AidanMcDaniel08 AidanMcDaniel08
  • 11-09-2017
$4.68 because 2.4 multiplied by 1.95 equal 4.68.
Answer Link

Otras preguntas

How did the belief system of the Maya affect their daily life?
How did the south keep railroad construction costs down?
How did the geography of Srivijaya affect its cultural and religious development?
during world war 2 the army enlisted women for the first time although they were barred from
In “The Notorious Jumping Frog of Calaveras County” by Mark Twain, why does Twain use dialect when Wheeler tells the story?
Which of the following would typically require annotating? A. Passages that are easy to understand B. The author's name C. Passages that have u
1. Three central beliefs of Romanticism are its view of nature as a source of truth, the importance of the individual over society and social institutions, and
Choose the outline that contains parallel structure. The outline on the left The outline on the right
How would you describe the transition of the Muskogee tribe to the West? Question 1 options: It was peaceful, as the tribe had been warned in advance. It was un
According to Greek myth, the return of spring coincides with the return of Persephones, the daughter of Demeter,who is the goddess of?