dodostitch2016
dodostitch2016 dodostitch2016
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold by the yard. If the cost is $2.79 per yard, how much does the ribbon cost by inch?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-09-2017
0.0775/in is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Convert 5.0x10^24 molecules to liters.
what does free trade
How namy times will 50 go into 5?
There are two alleles for each gene in a cell. if each gene encodes for a particular protein, what would make two alleles different from each other?
I need fast help the question is in the picture
What is 12 divided by 15
What is predecessor in a king
How many times does 25 go into 11?
1.448 rounded to the nearest tenth
How would you explain the behavior of the people of the United States in the period between 1776 and 1783?