coolheim56 coolheim56
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate of 9.60 for 4 pounds

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-09-2017
9.60 / 4 = 2.40 per lb
Answer Link

Otras preguntas

4. There are seven days in a week. How many days are there in 16 weeks?​
Warwick's co., a women's clothing store, purchased $75,000 of merchandise from a sup- plier on account, terms fob destination, 2/10, n/30. warwick's returned $9
Which is the correct pair of guide words to locate leverage in the dictionary? A) leeward/left B) laugh/label C) lever/lull D) left/let
During a vocabulary lesson, a teacher talks aloud about how she herself tries to remember the meanings of new vocabulary words. for example, she says, "one of o
Which of these is not an environmental effect of deforestation? overcrowding habitat loss soil erosion poisoned wildlife from pesticides
glycoproteins contain the steroid ____ to make membranes more flexible ​
Find the area of a triangle when A=40, b=14, c=9 a. 18.5 b. 40.5 c. 27.9 d.26.3
Approximate the value of 36/pie A.slightly more than 9 B.slightly more than 12 C.slightly less than 12 D.slightly less than 9
Find the median, first quartile, third quartile, and interquartile range of the data. 40,33,37,54,41,34,27,39,35
can you please help me?​