juliepopozogluow7tnv juliepopozogluow7tnv
  • 13-09-2017
  • Mathematics
contestada

Pork chops cost $3.30 a pound at the market. Mary buys 4.4 pounds. Find the cost.


Respuesta :

Missannadiaz
Missannadiaz Missannadiaz
  • 13-09-2017
$13.20 is the cost of the pounds that meet has bought
Answer Link

Otras preguntas

A Scientist Finds An Unusual Living Thing And Decides To Study It.
One can argue that the average American today is "richer" than the richest American 100 years ago, given that 100 years ago,
Which two Cold War events do you think had the greatest impact on the U.S. decision to pursue détente?
what is a pronoun antecedent agreement
If 571 - 397 = 174, then 174 + 397 = 571. Explain why this statement is true using numbers, pictures, or words.
If a toaster produces 12 ohms of resistance in a 120-volt circuit, what is the amount of current in the circuit?
Lee spends 5 hours a day working for a lawn company and 2 hours cleaning pools. He wrote this equation to represent the total number of hours he works in a day.
factor out 12x^2- 4x = 0
At Raging River Sports, polyester-fill sleeping bags sell for $79. Down-fill sleeping bags sell for $149. In one week the store sold 14 sleeping bags for $1456
Which sentence uses a prepositional phrase? Given the economic and political unrest, the family decided to emigrate. Ruling brutally, the harsh dictator caused