genbunny1102005 genbunny1102005
  • 14-09-2017
  • Mathematics
contestada

Three different customers purchase kiwis The one customer pays 2.30 for 3 kiwis another 5.53 for 7 Kiwis and the other 8.69 for 11 KIWIS what is the cost per kiwi is it


$0.79

$6.90

$1.30

$0.59

Respuesta :

evegon
evegon evegon
  • 14-09-2017
the answer is $0.79 just divide the price with the number of kiwis 


Answer Link

Otras preguntas

Unlike DNA, RNA A. pairs uracil with adenosine instead of thymine. B. contains nitrogenous bases. C. has deoxyribose as the sugar within its nucleotide co
i need help to solve all of these with the work please ❤️
can enyone help me ?​
Sketch the graph of each function
Cases that the Supreme Court agrees to hear are placed on the Court’s docket. A docket is a __________.
Can you tell me the answers, if you do thanks
Please help! How could Louisianans have used the democratic process to stop Huey Long from putting the state in so much debt?
what is the solution to the system of equations use the subtraction method {y=-3x+1 2x+5y=18 ​
The Iran-Contra Affair ______.
What is the product of the expression? Write your answers in standard form. (3x - 2) ^2