rachelal233 rachelal233
  • 14-09-2017
  • Mathematics
contestada

Which is better buy, 6 bagels for 3.29 or 8 bagels for 4.15?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-09-2017
The better option would be 8 bagels for 4.15 because you pay less per bagel.

Hope this helps
Answer Link
HD0304 HD0304
  • 14-09-2017
6bagels for 3.29
1bagels for about 55 cent

8bagels for 4.15
1bagels for about 2 cent

so 8bagels for 4.15 might be a better buy.
Answer Link

Otras preguntas

What was the first religion to teach monotheism
Can someone help me with this, please explain how you got the answer.    9xy * [ 2/3 ] ^3 =          I need it simplified.
An airplane cruises at 880km/h relative to the air. It is flying from Denver, Colorado, due west to Reno, Nevada, a distance of 1200km, and will then return. Th
Solve the equations. Give an exact and a four-decimal-place approximation.log 2X=2.3
How many tenths are in one whole
1) "30 minutes is equivalent to 0.30 hours". This sentence is wrong. Why?2) the mass of the sun is 1,98x10^30 kg. what is the order of magnitude of this mass?a)
Can someone help me with this, please explain how you got the answer.    9xy * [ 2/3 ] ^3 =          I need it simplified.
where dose Michael Foreman visit for inspiration for his work
A meter is a unit of length approximately equal to 39.37 inches. If someone is 1.66 meters tall, what is his or her approximate height in inches?Using the given
Simultaneous equation Find x and y 2x+y=5 X+3y=5