jedenshulver jedenshulver
  • 14-09-2017
  • Mathematics
contestada

If cheese is $4.40 per kilogram me what should I pay for 200 Grammes

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-09-2017
First convert grams to kilograms. 1 gram = .001 kilograms so 200 grams = 200 x .001 = .2 kilograms Now .2 of 4.40 = .2 x 4.40 = .88 cents for 200 grams
Answer Link

Otras preguntas

what is -3 2/3 x (-4 1/2)?
What war was a clear expression of manifest destiny, and what agreement ended that war?
What is 85% converted to a fraction?
how did the Muslim caliphates affect early north African civilization ?
Why do plants need chloroplasts?
ancient egyptians believed in the afterlife.discuss this concept and the specific things egyptians did as part of the burial customs to prepare for this journey
The official language of bhutan is urdu. true or false
The right to choose one’s own religion in the Holy Roman Empire was granted by the
What language is used in the Catholic Church?
what is 6/7 as a decimal