skychynell2006 skychynell2006
  • 15-09-2017
  • Mathematics
contestada

Alicia bought 3.8 pounds of cashews for 15.74.About how much was the cost per pound

Respuesta :

isaacocook
isaacocook isaacocook
  • 15-09-2017
15.74/3.8 = $4.14 per pound of cashews
Answer Link

Otras preguntas

Sally walks 10 meters forward and then 5 meters backwards. Which statement most accurate describes the magnitude of her displacement and distance travelled? A)
Is the title “ The Men We Carrry in our minds” an appropriate title for this essay?
My Cat A bump of black and white Is purring in my bed. And later on at night I find him near my head. The pillow quakes and quivers Like pudding on a plate.
The President elected in 1824 by the House of Representatives was: John Q. Adams Andrew Jackson Martin Van Buren John Adams
What was the source of Caesar’s power?
what is a common problem for seas of northern russia
What two STI’s cannot be cured and can always be passed to someone else, even if you do not have symptoms?
Plz helppp gotta pass this
Tracey’s dog weighed 38.5 pounds. Tracey weighed her dog and found that the dog lost 1/2 pound each month for three months. Tracey used the expression 38.5 + 3(
A synthesis reaction can be identified because it involves more than one reactant forming one compound as the product. True False