guerro guerro
  • 15-09-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 3/4 pounds cost $20.25 how much is one pound

Respuesta :

albadranzainab5
albadranzainab5 albadranzainab5
  • 15-09-2017
One pound costs $5.40. Can you please mark my answer as the brainliest?
Answer Link
sarinawass
sarinawass sarinawass
  • 15-09-2017
$5.40 is answer‼️‼️‼️‼️‼️
Answer Link

Otras preguntas

If the area of a park is exactly halfway between 2.4 and 2.5 acres,what is the area of the park?
A person with taxable income of $40,000 and a total tax bill of $4,200 would have an average tax rate of 15%. a. True b. False
Geometry B unit 9 right triangles
Other than the total number of people, how else didn't virginias population change in the last half of the 1600s
The cosine of the complementary angle to 58°
which best defines the symbolism of the Prince's lead heart a) generosity b) death c) hunger d) greed Please help fast
if you have 5 shirts, 3 pairs of pants and 2 pairs of shoes, how many outfits do you have
What caused Christendom to be a troubled realm at the end of the Middle Ages?
The skin is waterproof, not allowing water to come in or out. which protein is most responsible for this property
Which of the following statements applies to the Apple Macintosh computer