courtneycnnoxqcqw courtneycnnoxqcqw
  • 12-10-2017
  • Mathematics
contestada

Whole wheat bread costs$2.06/lb.

How much would 3.8lb of whole wheat bread cost?'

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2017
2.06 times 3.8 equals ($7.828).
Answer Link
CorruptedDirewolf
CorruptedDirewolf CorruptedDirewolf
  • 12-10-2017
2.06 times 3.8 is  7.828. You can round up the product since you can't round down, to 7.83, which then means 3.8lb of whole wheat bread would cost $7.83 in total.

A = $7.83
Answer Link

Otras preguntas

The form of government in Russia, Italy, and Germany during the first half of the twentieth century was______?
Which of the following cities did the Byzantine Empire not control during its height?
In what year was "La Fortaleza" built?
Emma created the poster shown below what would be the dimensions of the poster at 1/4 its current size? Width=24cm Length= 36 A L=32, W=20 B L=40, W=28 C L=144,
Whose epithet is “the splendid minstrel”?
Teddy is staying in Canada. He wants to set the thermostat to around 79°F, but the thermostat is marked only in °C. Where should he set the thermostat, to the n
One of the poorest areas in the United States is _____. A).the Sunbelt B).Little Havana C).the Piedmont D).Appalachia
due to the violence that was sweeping the countryside, the nobles agree to all of these concessions except:
Which is the greatest contribution of Gregor Mendel to society?
At what temperature does 16.3 g of nitrogen gas have a pressure of 1.25 atm in a 25.0 L tank?