taiacarroll123 taiacarroll123
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

Bethany bought a pack of gum for $1.20. There were 15 sticks of gum in the pack. What was the cost per stick of gum?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-11-2017
Easy it is 8 cents a stick of gum and can i get brainliest???
Answer Link

Otras preguntas

what is the Central American land bridge​
The Globe opened in 1599 and was jointly owned by the Burbage family as well as many actors including Shakespeare himself. Burbage essentially built the Globe f
When the author says, "don't punish everyone just because of a few bad apples," he is urging the audience not to generalize all teens based on a few bad drivers
Planning Worksheet for Agency Essay • Why the world's climate is changing • How are we bringing about climate change? • Impact of climate change on forests • Cl
tom and arif had $245 altogether. after tom spent $20 and arif spent $75, tom had twice as much money as arif. how much money did each have at first​
Which equation is equal to 4a+2b=10?A. b=2a+10B. b=2a+5C. b=-2a+5D. b=-2a+10​
What were the key conflicts of the constitutional convention?
Hi! Need some help with these questions.ASAP PLEASE!1: If you are using Word office 7 and you want to draw on there, what recommendation you would think would b
What is the solution to the system of equations?​
You have a 1-gallon paint can in the shape of a cylinder. One gallon is 231 cubic inches. The radius of the can is 3 inches. What is the approximate height of t