stephhh12 stephhh12
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

12 eggs cost $2.04. How much would 18 cost ?

Respuesta :

marting1667 marting1667
  • 14-11-2017
the answer to this sum is 
$8.04
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 14-11-2017
12 eggs cost 2.04......2.04/12 = 0.17 per egg

for 18 eggs...
18 * 0.17 = 3.06 <==
Answer Link

Otras preguntas

A server can be added to Server Manager by which of the following methods? a. Connecting to the remote server's web server b. ​Using wscript.exe c. ​Importing
When silver coins are found in ancient shipwrecks,they are coated with a black crust. What question could you ask to help you decide whether the silver underwen
describe the skeletal system,and list four functions of bones
the sum of a positive number and its square is 20. find the number.
If an atom has a neutral charge what does that tell you A.the atomic mass of an atom B.the number of neutrons of the atom C.the number of electrons in the atom
I make 2.5 kg of popcorn and eat 750g of it while watching a movie.How much popcorn is left
Appeals to _____ were common in colonial era rhetoric because so many people believed in Rationalism.
The Guarantee Clause gives the legislature the power to make all necessary and proper laws. True or False?
England depended on Exported from the colony
1. (show the full calculations) (a). The n^th term of a sequence is n(n+1) (i) Write the two missing terms in the spaces. 2, 6, ___, 20, ___ (ii) Write d