KyleGarcia KyleGarcia
  • 15-11-2017
  • Mathematics
contestada

Gina bought six containers of yogurt for four dollars how many containers of yogurt could you to buy for $12

Respuesta :

rjschneid19
rjschneid19 rjschneid19
  • 15-11-2017
18

you just multiply 6 by 3 because 4 is being multiplied by 3 as well to get $12
Answer Link

Otras preguntas

Look at The Baptism of Christ, an engraving done by Lucas van Leyden in 1510. Why is the baptism of the adult Jesus hidden in the background?
what animal has the strongest sense smell​
Points......You're welcome.
Chloe wants to make a scrapbook with old family photos. An online scrapbooking company charges $45 plus $1 per page. Meanwhile, a family friend is willing to ma
The graph of the function f(x) = –(x + 6)(x + 2) is shown below. On a coordinate plane, a parabola opens down. It goes through (negative 6, 0), has a vertex at
It didn't give a question
find the value of x in |2x_5|+7=20​
What happens if two sound waves having the same frequency interfere in phase? A. The amplitude of the resultant wave is less than the amplitude of the two indi
2.11 (Separating the Digits in an Integer) Write a script that inputs a five-digit integer from the user. Separate the number into its individual digits. Print
15 POINTS, NEED HELP!! Question 8(Multiple Choice Worth 1 points) (05.03 HC) Listen, read the question and choose the option with the profession that matches th