earthlyreflecti earthlyreflecti
  • 11-12-2017
  • Mathematics
contestada

your two-day-pass to a theme park is $76.50. This is $31.41 less than your uncle's Two- Day- Pass. What is the price of your uncle's pass?

Respuesta :

alexmariep123 alexmariep123
  • 11-12-2017
$107.91 would be your uncles pass
Answer Link

Otras preguntas

George buys large orange to share with 6 friends. If the orange has the mass of 3 1/2 lbs., how many lbs. of orange will George and each friend get to eat? if e
How do the conflicts between Octavius and Mark Antony as well as Brutus and Cassius in act 4 of The Tragedy of Julius Caesar develop the play’s plot?
Mark each statement if it describes a Muslim achievement in science and mathematics. a. Muslim scholars collected and translated the work of scholars from many
Give three examples of ways in which the automobile changed American life in the 1950s.
a baker has 50 pounds of flour. she uses 12 pounds of flour to make bread . what percent of flour does she use????????¿
When forming the superlative degree of an adjective, what is commonly added to the end of the word? A. -est B. -es C. -er D. -s
Which of the following statements is true for each of the participating European Union countries? (5 points) They each have their own hereditary monarchy. They
the product of 40.1 and 34 how did youget the answer
what does newtons second law of motion state about an objects acceleration
After Korea was freed from Japanese occupation in 1945, Korea became a battleground between two strong powers. The United States backed non-communist Koreans in