nikal nikal
  • 12-11-2015
  • Mathematics
contestada

A pound of rice crackers costs 2.88.Matthew purchased 1/4 pound of crackers.how much did he pay for the crackers

Respuesta :

MarciWo
MarciWo MarciWo
  • 12-11-2015
72 Cents.  You take $2.88 and divide it by 4
Answer Link

Otras preguntas

Who is Quilombo Zumbi
Which of these best describes the speaker's feelings toward Lucy in Wordsworth's "She Dwelt Among the Untrodden Ways."?
Jordan wrote the following description: Three fewer than one four of x is 12. write an equation to represent the description.
How did I get 27 for the answer?
That man over there says that women need to be helped into carriages, and lifted over ditches, and to have the best place everywhere. Nobody ever helps me into
Please help! Algebra 1 math Guaranteed brainliest!
Can somebody give me some information about Physical and Emotional effects of War on soldiers and their family?
There are two pizzas. Conor ate 1/4 of a pizza, Brandon ate 2/8, Tyler ate 3/4, and Audrey ate 4/8. who ate the most of the two pizzas?
In a transaction accounted for using the acquisition method where consideration
What will help you write a better analysis when you are looking at either text or art? a.)using your prior knowledge b.)referring to the original piece c.)doi