vannah123123 vannah123123
  • 13-12-2017
  • Mathematics
contestada

Mrs. Craft bought pies for her math class to celebrate mc019-1.jpg Day. The cream pies cost $1.50 more than the fruit pies. Mrs. Craft bought 3 cream pies and 4 fruit pies for $32.15.

Respuesta :

minhbui2124 minhbui2124
  • 08-05-2020

Answer:

c

Step-by-step explanation:

Answer Link
proo5637
proo5637 proo5637
  • 08-07-2020

Answer:

C. 3 (p + 1.50) + 4 p = 32.15

Step-by-step explanation:

Just did it on edge

Answer Link

Otras preguntas

the burning of coal to generate electricity has been good in some ways and bad in others . the electricity has allowed for an improvement in many areas of life
Which General led the American forces in World War II on the Pacific front?
Ramona wants to renovate the kitchen in her house. The blueprint of the new kitchen is drawn to a scale of 1 cm : 2 ft. What is the width of the sink, if it is
How does the eighth Amendment protect people found guilty of their crimes
what is two sevenths of 63? (2/7 of 63)
direct primaries means that voters get to choose the candidates. true false
which of the following best explains how theocracy and absolute monarchy are similar
can someone please help me with this please
what is 4x squared???
find the common differrence of the arithmectic sequence 6,9.4,12.8,16.2