dh153786
dh153786 dh153786
  • 14-12-2017
  • Mathematics
contestada

Tell which is the better buy.

8.2 oz of toothpaste for $2.99 or 6.4 oz of toothpaste for $2.49

8.2 oz of toothpaste for $2.99

6.4 oz of toothpaste for $2.49

Respuesta :

IvoryQue
IvoryQue IvoryQue
  • 14-12-2017
8.2 oz of toothpaste for $2.99

Answer Link

Otras preguntas

Explain why the Virginia plan was not a suitable solution to the problem of representation
m+4(2m-3)=-3. what is the answer
what is 24.012 divided by 6?
h(x)=4|x|-3 What is the value of h(-6)
What is the GCF of 32 and 45
m+4(2m-3)=-3. what is the answer
Why did the British feel it necessary to impose new taxes on the American colonists?
Is there any way to remember/memorize the french verb conjugations, er/ir/re verbs?
What is the answer to 6-1x0+2÷2? Is it 1? Is it 7? Or is it something else altogether?
What would be the value of Pearson’s r (simply the square root of r2)? R² = 0.785