KaitlynWolfhard
KaitlynWolfhard KaitlynWolfhard
  • 16-01-2018
  • Mathematics
contestada

Sandra bought 3 pounds of NUTS for $10.35. what is the price per pound

Respuesta :

mpnuttall22
mpnuttall22 mpnuttall22
  • 16-01-2018
n= pounds of nuts

3n= 10.35
n= 3.45
Answer Link
altavistard
altavistard altavistard
  • 16-01-2018
Find the unit cost of the nuts:  $10.35 / 3 lb

or $3.45 / lb
Answer Link

Otras preguntas

What is the role of inclusion for development​
Obeying your parents is a good way to keep from trouble. O True O False
Bonjour can you please do my French homework task 2.(Photo) Merci
Find the surface area of a rectangular prisms with length of 4m, height of 3m and width of 3.5m.
Why did Great Britain and France received the most financial aid in the Cold War.
Can anyone help me for this question? I don’t understand it (circumference)
I need help pls help
item c is 6 sold half as many times as item d is 9 they both coast 54
Pls help Thankyou so much ??
i need help plsss Given: m <1=110° m< 2=70° Prove: angle 2 is supplementary to angle 3 <1~<3