KaitlynWolfhard
KaitlynWolfhard KaitlynWolfhard
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

which of the following shows the least expensive unit price

A) 3 oranges for $1.02
B) 4 oranges for $1.52
C) 5 oranges for $1.75
D) 6 oranges for $2.46

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 17-01-2018
The correct answer is option A 3 oranges for $1.02
HOPE THIS HELPS
Answer Link
AleciaGifford
AleciaGifford AleciaGifford
  • 05-02-2021

Answer:

The answer would be: A) 3 oranges for $1.02

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blank with the correctly spelled word: We got in a huge _____ but neither of us could determine who won. A. arguement B. arguemint C. argument
Which expression is the factored form of 2/3 x+4 A. 2/3(x+4) B. 1/3(2x+6) C. 2/3(x+12) D. 2/3(x+6)
Farah found 6 rolls of blue ribbon and yellow ribbon. Each roll of blue ribbon was 10 meters long and each roll of yellow ribbon was 9 meters long. If Farah fou
What body of water forms the western boundary of Georgia?
Describe the function of lungs in the respiratory system
Open the picture the question is there.
How do you write 600,000,000,000 40,000,000 9,000,000 50,000 8,000 100, 2 in standard form?
When elements or art are arranged to create a feeling of "stability"?
How do I figure out how to turn the 3/4 fraction to 1/4?
Dan puts $11 of his allowance in his savings account every week.how many money will he have after 15 weeks