Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2015
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

alyse2 alyse2
  • 11-12-2015
you have to do 10.56 plus 88 and you will have your answer
Answer Link
BrainlyPotter
BrainlyPotter BrainlyPotter
  • 24-02-2021

Just do 10.56 plus 88

10.56+88=98.56

I hope you found it helpful!

Answer Link

Otras preguntas

General cornwallis surrendered at_ on October 19, 1781​
the function with a rate change of 3/2 whose graph passes through the point (4,10.5)​ somebody please help i am not understanding this!.
A realtor sold 3 homes during her first month at an average house price of $120,000. During her second month, she sold 2 homes at an average house price of $190
9. The bundle of arrows and the olive branch represent war and peace, which are both powers of Congress Explain how these are powers of Congress
A double covalent bond involves two atoms sharing two electrons? True or false
A hospital bill is estimated to be $462 errands up actually cost of the patient $525 what is the percentage of error in the bill
If a state law is in conflict with a national law, a state judge must
Help please? Which of the following is a trinomial with a constant term?
Apart from ultrasound what is the other type of wave that can be used to look inside the human body
What is the y-intercept of the line?​