Seudónimo Seudónimo
  • 13-12-2015
  • Mathematics
contestada

At the bake sale the students earned $48.76. If there were 3 students how much did each student earn

Respuesta :

quizzzz
quizzzz quizzzz
  • 13-12-2015
48.76 divided by 3 equals 16.25
Answer Link
tinu1 tinu1
  • 13-12-2015
48.76÷3=16.25 $ get each student
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following numbers can be expressed as a decimal that terminates? 9 over 7, 5 over 3, 3 over 2, 6 over 4 3 over 2 and 6 over 4 9 over 7 and 5 ove
Humans possess two alleles, or variations, for each gene. The alleles may be the same, or they may be different. When humans reproduce, their alleles are separ
What did japan hope would result from its attack on pearl harbor?
You are very knowledgeable about all of the candidates you see listed on your voting ballot. You decide that instead of voting according to your preferred party
Suppose the government increases the corporate income tax rate. this is
When a wire loop is connected to a battery, _____________ is produced in the loop. a magnetic field a motor mechanical energy a generator i'm pretty sure it's
find each rate and unit rate? -420 miles in 7 hours - 360 customers in 30 days -40 meters in 16 seconds -$7.96 for 5 pounds
the Nazi military drive toward the Caucasus and the Middle East demonstrated
. Write a definition for each of the terms below. a. Rural: b. Urban: c. Urbanization: d. Industrialization: e. Urbanism: f. Metropolitan area:
In the year 2000, the population of Mexico was about 100 million, and it was growing by 1.53% per year. At this growth rate, the function f(x) = 100(1.0153) x g