trevonsimons292 trevonsimons292
  • 12-02-2018
  • Mathematics
contestada

if the unit price of oranges is 0.08 per pound and Jim pays 2.08 how many oranges does he buy

Respuesta :

rwguartuche13 rwguartuche13
  • 12-02-2018
26 I believe, I'm pretty sure :)
Answer Link

Otras preguntas

the act of fulfilling one's ambitions, desires, etc., through one's own efforts is _____.
que aspecto tiene la superficie externa de los pulmones
If h = 3.7 then what is 0.8 + h?
Historians are concerned with accuracy of their writings and readings but are also aware of
diferencia entreel telegono y el periodico y la comunicacion mediante la computadora de lenguaje ayudenme siiii ☺
Your friend has learned recipes for several sugary pies and cakes and wants you to be the "tester" for each one. What type of peer pressure is this? 1. Healthy
People addicted to smokeless tobacco can develop thick, leathery white spots in the mouth. What are these spots called?Select one of the options below as your a
Country A has a mixed economy with free-market leanings. Country B has an absolute command economy. Both want to increase corn product exports. Which action wou
Plz help me with #41
A man goes swimming in a pond. As he swims, which reaction provides energy to power his muscles? A.)ATP regenerates from ADP using energy in glucose. B.) The