MandiePandie
MandiePandie MandiePandie
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

how do ou find unit rates

Respuesta :

susxnn
susxnn susxnn
  • 13-01-2016
you divide the price by the number of items
Answer Link

Otras preguntas

Which best explains the highwayman's actions when he hears a gun shot?
I need help with question 20
Tanya drove 3 1/2 hours and used 1/3 tank of gas. For how long could Tanya drive using​ 1/2 ​tank of gas?
Jack knows the surface area of a cylinder and its radius. He wants to find the cylinder's height. He needs to rewrite the formula a=2[tex] \pi [/tex] r (r+h) to
Bonita said that the product of 5656 × 12323 is 7373. How can you tell that her answer is wrong?
What type of weather is a warm front most likely to produce?
Calculate the impulse exerted when a 1-kg object falls on your foot if the contact time is 0.1 sec. (Hint: first find the weight of the object)
WHAT IS 20? YOU MUST WRITE AN INEQUALITY! BEST ANSWER GETS BRAINLIEST!
"What are you crying for?" Asked daddy, but I couldn't answer. They didn't know that I did it to myself; that pride, who's slave i was, spoke to me louder than
2.97×10^-2 in standard notation