hannah100
hannah100 hannah100
  • 13-01-2016
  • Mathematics
contestada

what is $11.49 for 3 packages

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-01-2016
The unit rate for each package would be $3.83 because $11.49 divided by 3 equals $3.83
Answer Link
Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 13-01-2016
$11.49/ 3 packages= $3.83/package

The final answer is $3.83/package~
Answer Link

Otras preguntas

Felipe V era el nieto de Napoleón. True or false?
What detail is he implying with the phrase “where the railway station had been”? There never was a railway station. War has changed the area. This is a predicta
A multi-location flower shop receives payment from customers in person, over the Internet, and through the mail. When checks come in the mail, the mail clerks s
Sixteen-year-old Isaac's parents have a set curfew for him and have clear boundaries about what they believe is appropriate behavior for Isaac and what is not.
Ten Percent out of twenty-two thousand and sixty
True or false?? Fewer technological advancements are being made today than in the past
All of the following statements about patents are true except: a. in order to be patented, an invention must be nonobvious. b. the four types of inventions prot
A file type is the standard used to and information in a computer. All file types have unique that determine which program to use to open a particular file an
I need help on this questionnnn
There are 10 animals at the zoo. 2/5 of thr animals are monkeys. How many monkeys are at the zoo?​