madelinemumaw
madelinemumaw madelinemumaw
  • 15-01-2016
  • Mathematics
contestada

Three notebooks at school supply store cost $4.76.
What is the unit rate?

Respuesta :

Corey359
Corey359 Corey359
  • 15-01-2016
About $1.59 per note book. (Real rate is 1.58666666667)
Answer Link

Otras preguntas

A sample of nitrogen gas, occupies a volume of 400ml at 2 atm pressure. What pressure must be applied to compare the gas to a volume of 200ml at constant temper
Which of the following is NOT a shortcoming of current scientific polls? a. They have difficulty measuring the relevance of opinions to the people who hold them
How did Jefferson achieve his program in the west?
Solve the following for the base. Round to hundredths if necessary. 360 is 150% of ____?
how do you think electricity was discovered
What's smallest in order, 7.7, 7.77, 7.17, 7.707
what number is 16% of 44?
Q: Use the bold letters from the statements on page 26. Unscramble to find a phrase describing what is protected by the Bill of Rights. There are 18 letters th
What's smallest in order, 7.7, 7.77, 7.17, 7.707
Australian vegetation is dominated by various species of Acacia and