billis28482
billis28482 billis28482
  • 12-03-2018
  • Mathematics
contestada

Help pls I don’t get it

Help pls I dont get it class=

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 12-03-2018
68.40 divide 6 = 11.4

41.80 divided 4= 10.45
Plan B is lower fee per lesson
Answer Link
karma13
karma13 karma13
  • 12-03-2018
Plan B. You have to find the unit rate which would be 68.4/6 for plan A, which would be $11.40 per piano lesson, and 41.8/4, which would be $10.45 per lesson. So, plan B is cheaper.
Answer Link

Otras preguntas

vera mateo y nacho han ahorrado 560$ para ira de viaje a Francia. Vera ha ahorrado 3/8 partes del total, Mateo 2/7 de la cantidad restante, y Nacho todo lo dem
In a board game, the distance a player travels is equal to the sum of the numbers shown when two 6-sided dice are tossed How many different distances are possib
define conflict avoidance​
Can someone help me? I’ll reward points + brainalist
Help me pleaseeeeeeeeeee
Sam bought 6 CDs that were each the same price. Including sales tax, he paid a total of $82.20. Of that total, $4.80 was tax. What was the price of each CD befo
How did Picasso, Mother Teresa, and Thurgood Marshall make the most out of late adulthood?
Hi I need help please
Look at this equation. 3(x + 1) = 3x + Which number can be placed in the box that would create an equation that has an infinite number of solutions? OA) O OB) 1
Write a short note about how plains are formed ?​