christinenicola christinenicola
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jermiah bought 3 sanwiches for lunch if each sandwich cost $4 how much did Jeremiah spend in all

Respuesta :

hudadagra hudadagra
  • 14-03-2018
I think you'll have to multiply 3 by 4 to find the total cost.

3*4= $12
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-03-2018
3 x 4=12
So 3 sandwiches cost $12
Answer Link

Otras preguntas

If f(x) = 5 - 2x, then f-1(-3) =
What is this when you subtract 4
Scientists have found that the carbon-14 content of an unknown prehistoric sample was reduced to one-half. What best describes the identity of the sample?
Rectangle A′B′C′D′ is the image of rectangle ABCD after a dilation. What is the scale factor of the dilation?
a woman walks in and steals 100 from a register. 5 minutes later uses the same 100 to buy merchandise from that same store and buys 70 worth of merchandise with
Which is a common sign of a “midlife crisis?”
5/8 - (-2/8)A. -3/8B. -7/8C. 3/8D. 7/8
Stacy gets stressed easily, and when she does, she eats an entire carton of ice cream, a bag of potato chips, and drinks a 2-liter bottle of soda. she then forc
Simplify aaa^3bxa^2b^3abx^4
What kind of tissue is the precursor of long bones in the fetal skeleton?