yaire25p0ggej
yaire25p0ggej yaire25p0ggej
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

a baker bought 7.5 kilograms of flour for $19.20. how much did each kilogram of flour cost?

Respuesta :

gabbxoxis gabbxoxis
  • 14-03-2018
19.20 divided by 7.5

= 2.56

2.56 is your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
Round 1.0649 to the nearest thousandth
Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
WHERE DID MOST AMERICANS LIVE IN THE EARLY 1800S
the water pipe has a radius of 5 cm and a height of 7 cm. what volume of water does it take to fill the pipe?
The sum of Alan’s age and Bob’s age is 40. The sum of Bob’s age and Carl’s age is 34. The sum of Alan’s age and Carl’s age is 42. How old is Bob?
What happens when two oceanic plates collide
What does this quote mean? "Our desire to conform is greater than our respect for objective facts"? And you either defend, challenge, or neutral for the quote.
When you whisper, you produce a 10-dB sound. a. When you speak quietly, your voice sounds twice as loud as a whisper. How many decibels is this? b. When you spe
Your grandmother in Ireland sends you her favorite cookie recipe. Her instructions say to bake the cookies at 190.5°C. To what Fahrenheit temperature would you