janaeharris5121 janaeharris5121
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

Ryan's take-home pay is $2300 a month. he spends 19% of his take-home pay on grocerie. how much do groceries cost ryan each month ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-03-2018
Ryan spends 19% of his take-home pay on groceries.
19% of $2300
= 0.19 x 2300
= $437

The groceries cost Ryan $437 each month
Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?