Sapphiremoon1
Sapphiremoon1 Sapphiremoon1
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

A store sells snacks by weight. A six ounce bag of nuts costs 3.60 will a two ounce bag cost more than or less than 1.25

Respuesta :

taydebna
taydebna taydebna
  • 14-03-2018
5.30 it is correct hope this works brah
Answer Link

Otras preguntas

Food taxes intended to shift consumption towards a healthier diet are controversial. Some people think that individuals should make their own choices, and if th
The phone is sitting on the desk. What is the angle that is created by the base of the stand and the phone?
describe greenwood .
Best Shirts Design Company can make } of an order in of an hour. How much of the order can the company complete in an hour? Enter your response here: Only 0, 1,
He is a ….boy. He is often kind and helpful to every classmate.
Please help me out thanks :)
Which sentence is the BEST USAGE of the work MANIPULATIVE? The manipulative child smiled a naughty smile and licked the ice-cream cone her mother had taken from
Why does Thoreau not want people to pay taxes?
Найти примеры разумного консервации ( хоть 2 факта )
please help me babes i’m back at it again lol help